Wernisaż wystawy rzeźby Ryszarda Zająca „Studium form & figur”

W środowe popołudnie, 19 czerwca, w Muzeum Ustrońskim miał miejsce wernisaż wystawy „Studium form & figur”, rozpoczynający XV Festiwal Ekumeniczny w Ustroniu. Warto podkreślić, iż pomysłodawcą tej pięknej, klimatycznej ekspozycji jest Wojciech Postrzygacz. Gości przywitała dyrektor naszej instytucji Magdalena Lupinek, a spotkanie prowadził Łukasz Sitek – prezes ustrońskiego CHSE. Połączoną z błogosławieństwem modlitwę wygłosili proboszczowie ustrońskich parafii – Wiesław Bajger oraz Piotr Wowry. Następnie wypowiedział się burmistrz naszego miasta – Przemysław Korcz, po czym historię Stowarzyszenia Ekumenicznego, założonego w Ustroniu w 2004 r., przedstawił Andrzej Georg. Kolejnym prelegentem był ksiądz Jan Kozieł – który przybliżył sylwetkę bohatera spotkania – Ryszarda Zająca w kontekście jego religijnego przebudzenia, mającego wpływ na charakter dzieł rzeźbiarza. Na koniec zgromadzeni udali się na salę wystawową, aby w towarzystwie autora kontemplować jego prace oraz wysłuchać skomponowanych przez niego pieśni do słów psalmów Dawidowych.