Wystawa ilustracji Macieja Szymanowicza

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, w naszym Muzeum odbyło się otwarcie wystawy bajkowych ilustracji autorstwa Macieja Szymanowicza – polskiego grafika, dizajnera, autora okładek i ilustracji dla dzieci i młodzieży. Spotkanie połączone było z rysowaniem ilustracji na żywo (pod czujnym okiem małych recenzentów) oraz czytaniem fragmentów książki „Najmniejszy słoń świata”, do której zarówno tekst jak i oprawę graficzną stworzył M. Szymanowicz. Działalność artysty jest bardzo wszechstronna – tworzy między innymi obrazy do książek innych autorów, plakaty oraz projekty gier planszowych. Współorganizatorem spotkania była Miejska Biblioteka Publiczna w Ustroniu, a sponsorami firmy Helen Doron, Delicje, Mokate oraz Nadleśnictwo Ustroń. Tę jakże uroczą imprezę objęła swym patronatem Gazeta Ustrońska.